Pasta – Cila – Polish

Pasta – Cila – Polish hizmeti aracın boyasının daha parlak ve alındığına yakın bir hale getirme ve aynı zamanda çizik giderme uygulamasıdır. Pasta ve cila uygulamaları iki ayrı işlem olmakla beraber genelde beraber alınmaktadırlar. Pasta uygulaması en üst boya katmanını kaldırarak boyayı inceltir.

Böylece üst katmandaki çizikler giderilmiş olur. Sonrasında yapılan cila uygulaması ile de parlaklık sağlanır. Cila uygulamasının bir boya koruma uygulaması olarak görülmemesi gerekir. Nano boya koruma ve seramik kaplama gibi işlemlere nazaran koruma etkisi çok azdır. Bu yüzden koruma uygulamalarında araçta meydana gelebilecek bir sürtme boya koruma uygulamasında kalırken, sadece pasta cila uygulanmış bir araçta araç boyasına ulaşabilmektedir.

Cila uygulamasının ömrü bir ay, pasta uygulamasının ömrü ise 1 yıl civarındadır. Pasta uygulaması boya katmanını kaldırdığından işlemin çok sık tekrarlanması yanlıştır. Boyamızın gereksiz incelmesi araç boyasına geri dönülmez zarar verebilmektedir. Pasta ve cila hizmeti uzman kişilerce uygulanmalıdır. Bu uygulamalar sırasındaki bir hata boyanın zarar görmesi gibi maliyetli hasarlara neden olabilir.

Faydaları Nelerdir?

 1. Özellikle araç yeni alındığında boyayı homojen hale getirmeye yarar.
 2. Boyayı parlatır.
 3. Çiziklerin giderilmesine yardımcı olur.
 4. Boyanın kendi rengine dönmesine yardımcı olur.

Yapılan İşlemler

 1. Yüzey temizlenir
 2. Pasta çeşitli noktalara sürülür.
 3. Aracın diğer kısımları uygulamanın sıçramaması için kapatılır.
 4. Polisaj makinesi ile pasta uygulaması yapılır.
 5. Araç kurulanır.
 6. Cila sürülür.
 7. Yüzey tekrar silinir.